Medycyna estetyczna trendy w 2014 roku

lekarze specjaliści > Medycyna estetyczna > Medycyna estetyczna trendy w 2014 roku

Specjaliści Radzą

Medycyna estetyczna trendy w 2014 roku

Medycyna estetyczna jest jedną z najmłodszych dziedzin medycyny, ale w szybkim tempie pojawiają się nowe metody, wprowadzane są nowe rozwiązania oraz wszelakie innowacje dotyczące efektywnych, bezpiecznych i skutecznych zabiegów odmładzania i profilaktyki przeciwstarzeniowej.

Medycyna estetyczna koncentruje się na potrzebach człowieka związanych z urodą, estetyką ciała, indywidualnym podejściem do pacjenta i jego problemu. Medycyna estetyczna wychodzi na przeciw niedoskonałościom ludzkiego ciała, a także promuje zdrowy styl życia i profilaktykę w szerokim zakresie. Od wielu lat dużą popularnością cieszą się zabiegi medycyny estetycznej, takie jak : korekty kształtu ust, miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej, cellulitu, usuwanie zbędnego owłosienia, czy pomoc przy nadpotliwości.

Duże zainteresowanie skupia się również wokół korekt wynikających z starzenia się skóry, czyli powstające zmarszczki czy bruzdy.W efekcie tak dużego zainteresowania, medycyna estetyczna powiększa zakres swoich usług, udoskonala już istniejące metody i technologie.
Jedną z nowości w medycynie estetycznej jest bezinwazyjne „stemplowanie” , w celu rewitalizacji skóry w obszarze bardzo delikatnym i jednocześnie podatnym na zmarszczki – okolice oczu. Zabieg ten jest nowością w dziedzinie medycyny estetycznej.
Charakteryzuje się tym, że jest całkowicie bezbolesny. Dzięki „stemplowaniu”, skutecznie można spowolnić proces starzenia się skóry, pozbyć się zmarszczek, zwłaszcza tzw. „kurzych łapek”. Zabieg należy powtarzać co ok. dwa tygodnie, aby uzyskać pożądany efekt.

Kolejną nowością w medycynie estetycznej, także pomocną przy zatrzymaniu widocznych efektów upływającego czasu jest Sculptra. Jest to rodzaj liftingu bez użycia skalpela.
Zabiegi kompleksowo poprawiają kondycję skóry, regenerują ją w sposób naturalny, dlatego na efekty trzeba trochę poczekać, jednak młodym wyglądem możemy się cieszyć o wiele dłużej.
Lasery w medycynie estetycznej stosowane są od dawna, jednak nowością jest laser diodowy, emitujący dwie różne długości fali świetlnej.

Taki laser doskonale sprawdza się przy likwidacji przebarwień, przy usuwaniu zbędnego owłosienia, a także podczas lipolizy, czyli zabiegu rozpuszczania podskórnej tkanki tłuszczowej.

Na koniec nowość dla pragnących zmniejszyć ilość swojego tłuszczyku. Jest to tzw. iniekcyjna cytolipoliza. Są to zabiegi medycyny estetycznej mające na celu redukcję tkanki tłuszczowej z takich obszarów ciała jak,: dolna część brzucha, podbródek, okolice bioder, czy uda. Wstrzykuję się do tkanki tłuszczowej związki, które powodują miejscową redukcję niepożądanej tkanki. Taki zabieg należy powtórzyć 3-4 razy.

Z pewnością rok 2014 zaskoczy nas też innymi popularnymi zabiegami medycyny estetycznej.

Medycyna estetyczna

 

Polityka plików "cookie":

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl