Medycyna estetyczna - Laser przeciw tłuszczowi

lekarze specjaliści > Medycyna estetyczna > Medycyna estetyczna - Laser przeciw tłuszczowi

Specjaliści Radzą

Medycyna estetyczna - Laser przeciw tłuszczowi

Lekarze z Massachusetts General Hospital opracowali nowy laser, którego zadaniem jest nagrzanie tkanki tłuszczowej , wytopienie zbędnego tłuszczu, ale przy jednoczesnym pozostawieniu skóry w stanie nie tkniętym. Urządzenie to zostało opracowane z myślą o chorobach serca, ale może być także używane w leczeniu trądziku i cellulitu.

Cechą charakterystyczną tego lasera jest możliwość wytwarzania promieniowania w różnych zakresach przy wykorzystaniu wolnych elektronów.

Innowacyjny laser potrafi selektywnie podgrzewać tłuszcze, co daje ogromne nadzieje dla osób zagrożonych zawałem serca u których w naczyniach wieńcowych zalegają złogi tłuszczowe. Osoby cierpiące z powodu opornego na leczenie trądziku tez miałyby szanse na skuteczniejsze leczenie.
Niestety ten selektywny laser na razie jest w fazie testów na świniach i zanim zostanie wdrożony do leczenia u ludzi z pewnością minie jeszcze kilka lat. (ASZ)


Medycyna estetyczna

 

Polityka prywatności i polityka wykorzystania plików "cookies":

Drogi Użytkowniku, Telewolt sp. z o.o. jest administratorem danych osobowych i na podstawie uzasadnionego interesu przetwarza na tej stronie pliki cookies niezbędne do funkcjonowania strony internetowej oraz do celów analitycznych. Więcej informacji można znaleźć na stronie tutaj.

 

copyright © 1999-2016 Telewolt Sp. z o.o. 00-671 W-wa, ul. Koszykowa 70 lok.2, tel.: (22) 621-81-17, medserwis@medserwis.pl